Hours

Thu 24/10

Fri 25/10

Sat 26/10

Sun 27/10

Mon 28/10

Tue 29/10

Wed 30/10

07.00 - 08.00
RPM

Silvy

Basicstep

Umi

Hatha

Ading

Bodycombat

Meira

Zumba

Susi

Aerobics

Emy

Hatha

Phillip

Bodypump

Silvy

Gentle

Ading

Functionalfit

Koko

08.00 - 09.00
Insideflow

Vera

Zumba

Umi

Strong

Ika

Aerobics

Umi

Vinyasa

Lala Vera

RPM

Silvy

Fitburn

Koko

RPM

Silvy

Pilates

Ading

Bodycombat

Meira

RPM

Silvy

Pound

Meira

Strong

Ika

09.00 - 10.00
Bodypump

Meira

TRX

Vera

Zumba

Ika

Bodypump

Stella

Pilates

Lala Vera

Functionalfit

Devi

Zumba

Susi

Basicstep

Umi

TRX

Vera

Core

Vera

Fitburn

Dandy

10.00 - 11.00
Active Kids

FitKids

11.00 - 12.00
Kids Groove

Baby

15.00 - 16.00
Bodypump

Stella

16.00 - 17.00
Functionalfit

Devy

Functionalfit

Afi

FunctionalFit

Afi

Exotique

Dylan

Pound

Meira

17.00 - 18.00
Strong

Ika

RPM

Agus

Power

Eni

RPM

Agus

Fundamental

Coach Andre

Pound

Meira

RPM

Agus

Vinyasa

Philip

Strong

Ika

Yin

Imelda

Basicstep

Bernadete

Bodypump

Silvy

18.00 - 19.00
Bodycombat

Meira

Bodypump

Meira

Gentle

Philip

Functionalfit

Ozy

Bodypump

Meira

Bodycombat

Meira

Zumba

Susi

Core

Vera

RPM

Silvy

19.00 - 20.00
Muaythai

Winardi

Functionalfit

George

Fitburn

Renika

TRX

Ari

Muaythai

Winardi

Boxing
Functional

George

TRX

Vera

Hours

Thu 24/10

Fri 25/10

Sat 26/10

Sun 27/10

Mon 28/10

Tue 29/10

Wed 30/10

07.00 - 08.00
RPM

Silvy

Basicstep

Umi

Hatha

Ading

Bodycombat

Meira

Zumba

Susi

Aerobics

Emy

Hatha

Phillip

Bodypump

Silvy

Gentle

Ading

Functionalfit

Koko

08.00 - 09.00
Insideflow

Vera

Zumba

Umi

Strong

Ika

Aerobics

Umi

Vinyasa

Lala Vera

RPM

Silvy

Fitburn

Koko

RPM

Silvy

Pilates

Ading

Bodycombat

Meira

RPM

Silvy

Pound

Meira

Strong

Ika

09.00 - 10.00
Bodypump

Meira

TRX

Vera

Zumba

Ika

Bodypump

Stella

Pilates

Lala Vera

Functionalfit

Devi

Zumba

Susi

Basicstep

Umi

TRX

Vera

Core

Vera

Fitburn

Dandy

10.00 - 11.00
Active Kids

FitKids

11.00 - 12.00
Kids Groove

Baby

15.00 - 16.00
Bodypump

Stella

16.00 - 17.00
Functionalfit

Devy

Functionalfit

Afi

FunctionalFit

Afi

Exotique

Dylan

Pound

Meira

17.00 - 18.00
Strong

Ika

RPM

Agus

Power

Eni

RPM

Agus

Fundamental

Coach Andre

Pound

Meira

RPM

Agus

Vinyasa

Philip

Strong

Ika

Yin

Imelda

Basicstep

Bernadete

Bodypump

Silvy

18.00 - 19.00
Bodycombat

Meira

Bodypump

Meira

Gentle

Philip

Functionalfit

Ozy

Bodypump

Meira

Bodycombat

Meira

Zumba

Susi

Core

Vera

RPM

Silvy

19.00 - 20.00
Muaythai

Winardi

Functionalfit

George

Fitburn

Renika

TRX

Ari

Muaythai

Winardi

Boxing
Functional

George

TRX

Vera

×

Follow Our Instagram @Fitnation.ID

View More Photos